Mittwoch, 30. November 2016

ALLAH DOSTLARI

Zaman Almanya'ya uzun yıllar abone olmuş herkesin evinde koca bir kütüphane var. Gazetenin geçen yıllarda okurlarına hediye ettiği kitaplar arasında Pırlanta kitap seti, 12 kitaplık "Değişime Doğru" seti, 24 kitaplık "Ailem" seti, 22 kitaplık "Vuslata Yolculuk" seti, "Yeni Ufuklara Doğru" seti, "Evrensel Değerler Ekseninde" seti, Adab-ı Muaşeret'ten Hayat-üs Sahabe'ye pek çok kitap var. 

Elmalılı Hamdi Yazır'ın meşhur "Hak Dini Kur'an Dili" ve El İsfahani ile İbn'ül Cevzî'nin 10 ciltlik "Sahabeden Günümüze Allah Dostları", kütüphanelerde yer alan Zaman Gazetesi hediyelerinden.

Allah Dostları serisi Şule yayınlarının Ebu Nuaym el İsfahani'nin Hilyetü'l Evliya ve İbn'ül Cevzî'nin Sıfatü's Safve kitaplarını bir araya getirerek ve daha pek çok alimden faydalanarak hazırladığı 900 Allah dostunun hayatını anlatan muhteşem bir hazine.

Bir hocamızın dediği gibi "Evlerimizde yatır var." Sahabeden günümüze 900 Allah dostunu evimize misafir ettiğimiz Allah Dostları ve daha pek çok kitabın yer aldığı bu kütüphane evlerimizde istifade edilmeyi bekliyor.

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen